X Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

18 września 2016r. w Licheniu Starym zakończyły się X Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. W zawodach uczestniczyło 168 strażaków z całej Polski reprezentujących 44 załogi, w tym 5 załóg kobiecych. W Mistrzostwach uczestniczyły OSP, które specjalizują się w ratownictwie wodnym i powodziowym i dysponują własnym sprzętem pływającym.

Rywalizacja przebiegała w 7 konkurencjach podstawowych takich jak: budowa wału przeciwpowodziowego, rzuty ratownicze kołem i rzutką, ratowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, wyścig łodzi wiosłowych, holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem, ratowanie tonącego przy użyciu łodzi wiosłowej i spektakularny slalom łodzi motorowych.

Mistrzem Polski 2016 w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Klasyfikacji Generalnej została załoga OSP Licheń Stary I z województwa wielkopolskiego – sześciokrotny Mistrz Polski, który od pięciu lat zajmuje najwyższe miejsce na podium. 

Mistrzowie Polski stają się jednocześnie właścicielami Nagrody Głównej – ratowniczej łodzi hybrydowej FALCON 450/SPORT z silnikiem Honda BF30, wyposażeniem dodatkowym oraz przyczepą podłodziową.

Wyniki X Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

Klasyfikacja Generalna

Mistrz Polski 2016 – OSP Licheń Stary I (woj. wielkopolskie)

I Wicemistrz Polski 2016 –  OSP Wilczyn (woj. wielkopolskie)

II Wicemistrz Polski 2016 –  OSP Licheń Stary II (woj. wielkopolskie)

4 miejsce – OSP Stalowa Wola (woj. podkarpackie)

5. miejsce – OSP Opoczno (woj. łódzkie)

Drużyna OSP ORW Łódź zajęła niestety 28 miejsce.  Czas poćwiczyć.

x-mp-osp_i-budowa-walu x-mp-osp_ii-rzuty-ratownicze x-mp-osp_iii-podejmowanie-zagrozonego-przez-powodz-1 x-mp-osp_iii-podejmowanie-zagrozonego-przez-powodz-2 x-mp-osp_iv-wyscig-lodzi-wioslowych-1 x-mp-osp_parada x-mp-osp_podium-najlepsze-zalogi-kobiece x-mp-osp_v-holowanie-lodzi-wioslowej-1 x-mp-osp_v-holowanie-lodzi-wioslowej-2 x-mp-osp_vi-podejmowanie-tonacego-1 x-mp-osp_vi-podejmowanie-tonacego-2 x-mp-osp_vii-slalom-lodzi-motorowych-1 x-mp-osp_vii-slalom-lodzi-motorowych-2 x-mp-osp_zwyciezcy-klasyfikacji-generalnej

Mistrzowie Polski 2016 w konkurencjach podstawowych

I Budowa wału przeciwpowodziowego – OSP Licheń Stary II (woj. wielkopolskie)

II Rzuty ratownicze kołem i rzutką ratunkową –  OSP Wilczyn (woj. wielkopolskie)

III Podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej:

kl.1 (moc silnika do 49KM) – OSP Licheń Stary I (woj. wielkopolskie)

kl.2 (moc silnika od 50KM) – OSP Kaniów (woj. śląskie)

IV Wyścig łodzi wiosłowych – OSP Licheń Stary I (woj. wielkopolskie)

V Holowanie  łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem:

kl.1 (moc silnika do 49KM)  – OSP Stalowa Wola (woj. podkarpackie)

kl.2 (moc silnika od 50KM) –  OSP Augustów-Lipowiec (woj. podlaskie)

VI Podejmowanie tonącego z wody do  łodzi wiosłowej – OSP Licheń Stary I (woj. wielkopolskie)

VII Manewrowanie łodzią motorową – slalom:

kl.1 (moc silnika do 49KM)  – OSP Opoczno (woj. łódzkie)

kl.2 (moc silnika od 50KM)  – OSP Kaniów (woj. śląskie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.