Sprzątanie powalonego lasu w gminie Lotyń 22-24.09.2017

Nasze OSP wraz z druhami z OSP Mikołajew, Retkinia oraz Sikawa wzięło udział w porządkowaniu powalonego lasu w gminie Lotyń.

Mieszkańcy tej właśnie gminy feralnej sierpniowej nocy, pomimo ogromnych strat własnych, nie wahali się długo i jeszcze przed jakąkolwiek służbą ratowniczą nieśli pomoc poszkodowanym  łódzkim harcerzom w Obozu w Suszku.

tekst o samej tragedii z Newsweeka:

http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/oboz-w-suszku-jak-zginely-dzieci-,artykuly,414882,1.html

 

Za taką bezinteresowną pomoc należy się jakaś wdzięczność. Strażacy z  łódzkich OSP już 3 raz pomagali w uprzątnięciu terenu. Nam powierzono ogarnięcie połamanego lasu. Całe drewno należało posegregować i pociąć na kawałki 2,5m (jego sprzedaż zasili budżet gminy) a polankę oczyścić. Jak trudna to praca, niech świadczy fakt, że o 14 30 niektórzy zasypiali nad obiadem.

Nasi druhowie spisali się jak zwykle wzorowo, akcja w pełni zakończona wykonaniem zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.