Ochotnicza Straż Pożarna

I otwarte nieoficjalne mistrzostwa OSP ORW Łódź w sportach wodnych

Lepiej późno niż wcale

Warsztaty Szkoleniowe z Przedstawicielami RNLI 4-5.11.2017

W dniach 4-5.11.2017 w Gdyni braliśmy udział  w 2-dniowych warsztatach poświęconych ratowaniu życia i zdrowia na morzu i innych wodach. Prelegentami byli anglicy z Royal National Lifeboat Institution RNLI. Niezapomniany czas i wielki szacunek dla nich za służbę jaką pełnią……

Sprzątanie powalonego lasu w gminie Lotyń 22-24.09.2017

Nasze OSP wraz z druhami z OSP Mikołajew, Retkinia oraz Sikawa wzięło udział w porządkowaniu powalonego lasu w gminie Lotyń. Mieszkańcy tej właśnie gminy feralnej sierpniowej nocy, pomimo ogromnych strat własnych, nie wahali się długo i jeszcze przed jakąkolwiek służbą…..

Prezent dla zaprzyjaźnionych dzieciaków

Tak jak żeśmy obiecali, 2 młodych przyjaciół naszego stowarzyszenia poznało smak podwodnej przygody. Banan na ustach chyba wszystko opisuje. Alex jeszcze nie nauczył się do końca pływać, a już nurkowanie stało się Jago pasją.

10 grudnia 2016 w Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź-Nowosolna obradowałVI Zjazd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi. W Zjeździe uczestniczyło 52 delegatów, reprezentujących 14 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Łodzi, członkowie ustępujących władz Oddziału Miejskiego Związku oraz…..

Czasopismo STRAŻAK pisze o NASZYM OSP !!!!

Z przyjemnością informujemy, iż w nr 5/2016 czasopisma Strażak, Pani redaktor Anna Świtalska poświęciła swoją uwagę Naszej jednostce. Powstał artykuł opisujący OSP ORW Łódź. Link do artykułu niestety częściowego – całość tylko w wersji papierowej. http://strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=4207 Miłego czytania

Ślubowanie Podchorążych I roku SGSP w Warszawie

1.10.2016 w Warszawie miało miejsce uroczyste ślubowanie Podchorążych I roku Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Do grona słuchaczy/podchorążych dołączył nasz członek – dh Kacper Siciński. Delegacja Naszego OSP w składzie: Radek Arkuszyński, Bogdan Jakubowicz i Bartłomiej Paszczuk wraz z Rodziną Kacpra…..

X Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym