Ochotnicza Straż Pożarna

Oddział Ratownictwa Wodnego w Łodzi

Więcej Wstąp do nas

Podsumowanie obózu kondycyjno-szkoleniowego nad Hańczą 2018

Za nami bardzo udany obóz w miejscowości Błaskowizna nad Hańczą – najgłębszym jeziorem w Polsce. Piękna pogoda sprawiła , że druhowie podjęli wyzwanie – 73 uczestników, w tym 30 nurkujących. Przeszkolono 3 kursantów na stopień niższy, 2 na stopień średni i…..

Manewry doszkalające grup wodno-nurkowych na żwirowisku Rydwan

16 czerwca 2018 roku wzięliśmy udział w manewrach grup wodno-nurkowych oraz grupy chemicznej zorganizowanych nad zbiornikiem Rydwan przez KM PSP w Łodzi. Nasza jednostka brała udział w 2 ćwiczeniach. Pierwszym ćwiczeniem była próba wyciągnięcia na powierzchnię  samochodu z użyciem poduszek hudraulicznych…..

(ZAKOŃCZONE) Zapytanie ofertowe – zakup specjalistycznej łodzi hybrydowej wraz z silnikiem zaburtowym oraz przyczepą dla OSP ORW Łódź

EDIT: Informujemy Państwa o zakończeniu przyjmowania ofert na zakup  specjalistycznej łodzi hybrydowej wraz z silnikiem zaburtowym oraz przyczepą dla OSP ORW Łódź.   Zaproszenie do złożenia oferty cenowej Zapytanie ofertowe – zakup specjalistycznej łodzi hybrydowej wraz z silnikiem zaburtowym oraz…..

Obóz kondycyjno-szkoleniowy OSP ORW – Hańcza 2018

Wzorem lat ubiegłych ponownie organizujemy obóz kondycyjno-szkoleniowy nad jeziorem Hańcza. Termin 23.06-01.07 (można dojechać już 22.06 w piątek). Miejsce: Błaskowizna Link do zapisów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1RruCZ4D15JjQ0aoieQAPURORNP-e18FvOSaxI9S9Qrg/edit#gid=2042699855 Siedziba główna to gospodarstwo Państwa Ciszewskich: Błaskowizna 8, tu mieszka sprężarka i cały szpej! Zdjęcia z…..

35-lecie OSP ORW Łódź 02.12.2017

Odwiedziliśmy salę zaraz po zakończonej imprezie, dlatego stoły nie są uprzątnięte. Poniższe zdjęcia jednak pokazują, że miejsce ma potencjał. Do zobaczyska OSP zaproszenie

I otwarte nieoficjalne mistrzostwa OSP ORW Łódź w sportach wodnych

Lepiej późno niż wcale

Warsztaty Szkoleniowe z Przedstawicielami RNLI 4-5.11.2017

W dniach 4-5.11.2017 w Gdyni braliśmy udział  w 2-dniowych warsztatach poświęconych ratowaniu życia i zdrowia na morzu i innych wodach. Prelegentami byli anglicy z Royal National Lifeboat Institution RNLI. Niezapomniany czas i wielki szacunek dla nich za służbę jaką pełnią……

Sprzątanie powalonego lasu w gminie Lotyń 22-24.09.2017

Nasze OSP wraz z druhami z OSP Mikołajew, Retkinia oraz Sikawa wzięło udział w porządkowaniu powalonego lasu w gminie Lotyń. Mieszkańcy tej właśnie gminy feralnej sierpniowej nocy, pomimo ogromnych strat własnych, nie wahali się długo i jeszcze przed jakąkolwiek służbą…..

Prezent dla zaprzyjaźnionych dzieciaków

Tak jak żeśmy obiecali, 2 młodych przyjaciół naszego stowarzyszenia poznało smak podwodnej przygody. Banan na ustach chyba wszystko opisuje. Alex jeszcze nie nauczył się do końca pływać, a już nurkowanie stało się Jago pasją.

10 grudnia 2016 w Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź-Nowosolna obradowałVI Zjazd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi. W Zjeździe uczestniczyło 52 delegatów, reprezentujących 14 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Łodzi, członkowie ustępujących władz Oddziału Miejskiego Związku oraz…..